Akrilik Mutfak Dolabı

Akrilik mutfak dolapları, mdf kaplama dolaplardır. Dolap kapağı zemine eklenen bir katman ile daha dayanlıklı hale getirilen dolaplar aynı zamanda çizilmezdir. En önemli özelliği çizilmez ve kolay temizlenir olmasıdır. Mutfakta yemek yaparken, yemek yerken ellerimiz kirlernir. Bir şekilde mutfak dolaplarını açmamız veya kapatmamız gerekir. Böyle olunca da bu dolap kapaklarına dokunmak zorunda kalırız. Özellikle kulpları ve bu kulpların etrafı aşırı derecede kolay bir şekilde kirlenir. Akrilik mutfak dolapları parlak zemin özellikleri ile kolayca temizlenir, hiç iz bırakmaz.

Ankara Mutfak Dolabı
Antrasit Akrilik Mutfak Dolabı
Turuncu Akrilik Mutfak Dolabı
Siyah Akrilik Mutfak Dolabı
Mürdüm Akrilik Mutfak Dolabı
Metalik Siyah Akrilik Mutfak Dolabı
Metalik Gri Akrilik Mutfak Dolabı
Krem Akrilik Mutfak Dolabı
Koyu Gri Akrilik Mutfak Dolabı
Kırmızı Akrilik Mutfak Dolabı
Kaşmir Akrilik Mutfak Dolabı
Kahve Akrilik Mutfak Dolabı
Cappucino Akrilik Mutfak Dolabı

Akrilik Mutfak Dolaplarıyla İlgili Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

  1. Akrilik kapaklarınız su geçirmez ve çizilmezdir. Birinci sınıf akrilik kapaklar ancak çizilmez ve dayanıklıdır. Eğer kendiniz bu konudan emin olmak isterseniz öncelikle herhangi bir kapağı kaldırın. Sizi hafiften zorlayacak kadar ağır olmalı. Birinci sınıf MDF üzerine akrilik pvc eklenip eklenmediğini böylece anlayabilirsiniz. Öte yandan kapak renginizin ve parlaklığının göze hoş gelecek kadar parlak ve canlı olması gerekir. Soluk renkleri aşina olmasanız bile hemen anlarsınız.
  2. Öte yandan birinci sınıf akrilik kapaklara sahip olsanız bile şunu unutmayın ki çizilmezlik ufak darbeler için geçerlidir. Yani şiddetli çarpma durumunda akrilik mutfak dolaplarınız zarar görebilir.
  3. Bir diğer husus kimyasal temizleyiciler. Domestos, cif gibi yoğun kireç çözücü ve çamaşır suyu katkılı temizleyiciler asla direkt dolabınıza temas etmemeli. Bir litre suya ancak bir-iki damlatarak kullanabilirsiniz. En güzel yöntem ise sık sık ılık, nemli mikro fiber bezlerle silmektir.
  4. Akrilik mutfak dolapları UV ışınlarına dayanıklı olsa bile önleminizi almalısınız. Güneş değil ahşabın, taşın bile rengini değiştirir. Bu yüzden mutfak kurulumlarınızda güneşli alanlardan kaçının veya jaluzi veya bir set ile mutfağınızı direk güneş ışığından uzak tutunuz.
  5. Akrilik mutfak dolaplarınızın alt grubunu membran ile tasarlamak isteyebilirsiniz. Veyahut laminat… Fakat eğer bunu ustanız talep ederse, mutlaka dolap kapaklarının MDF olarak tesis edilmesini mutfak ustanıza belirtmelisiniz.